close
چت روم
دیگر آبزیان
loading...

وبلاگ تخصصی حیوانات

دیگر آبزیان

پرورش و تکثیر لابستر

kaveh.n بازدید : 461 دوشنبه 12 تير 1391 نظرات ()


labester1

مقدمه
لابسترهای خاردار(Sping lobsters) یا لابسترهای صخره ای(Rock lobsters)انواعی از سخت پوستان عالی هستند که به جهت گوشت لذیذ و پروتئین زیاد و چربی کم و درا بودن انواع ویتامین های B12،B6،B3،B2،A،فسفر،آهن و کلسیم در بازارهای جهانی محصولات دریایی از ارزش ویژه و بهای بالایی برخوردارند.علاوه بر این ها،کمیابی آن ها در طبیعت و نیز بیولوژی خاص و پیچیده شان همواره توجه دانشمندان علوم زمین و دریایی را به خود جلب نموده است. پراکنش لابسترها از نواحی زیر قطب تا مناطق گرمسیری و حداکثر تا عمق 500 متری می باشد.

گونه های تجاری لابستر که مورد توجه صیادان می باشد شامل موارد زیر است:
Nephropidae,Palinaridae,Scyllaridae,Synaxidae,Polyohelidaus

ايگونا

kaveh.n بازدید : 394 دوشنبه 12 تير 1391 نظرات ()

ایگوانا (به انگلیسی: Iguana) یک جنس (خانواده ایگوانیدایه) از مارمولک است که زیستگاه آن نواحی استوایی مرکزی و جنوبی قاره آمریکا و حوزه دریای کارائیب است.

جنس ایگوانا شامل دو گونه است ، ایگوانای سبز که گاهی چون حیوان خانگی نیز نگهداری می‌شود و دیگری ایگوانای آنتیل کوچک (جزایر آنتیل) است که (به علت تخریب زیستگاه) در خطر انقراض قرار دارد.

نام ایگوانا از واژه اسپانیایی ایوانا گرفته شده است. گونه‌های کمیابی از این جانور در جزایر گالاپاگوس زندگی می‌کنند.همه ساله نام تعدادی از گونه‌های ایگوانا در فهرست قرمز اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط زیست منتشر می‌شود.
پیکرشناسی و ریخت‌شناسی

هر دو گونه ایگوانا ( سبز و آنتیل کوچک) دارای غبغب هستند، ردیفی از خار روی پشت خود تا دم دارند.ایگواناها در روی فرق سر خود (پدیده‌ای به نام) چشم سوم دارند.ایگواناها بینایی بسیار خوبی دارند، توانایی دیدن شکل‌ها، سایه‌ها، رنگ‌ها و حرکت را در فواصل زیاد دارند.ایگواناها برای راه‌روی از میان جنگلهای شلوغ و همچنین برای یافتن غذا از چشمهای خود نهایت استفاده را می‌برند. آنها برای برقراری ارتباط با هم‌نوعان خود سیگنالهای قابل مشاهده ارسال می کنند.ایگواناها به محرکهای رنگی مانند نارنجی، زرد، صورتی و به ندرت آبی به عنوان ماده غذایی پاسخ می‌دهند.

igoona6

 

مواد فیلتر بیولوژیک سرا

kaveh.n بازدید : 442 دوشنبه 12 تير 1391 نظرات ()

sera phosvec Granulat 500 g:

فسفات ماده مغذی مهم گیاه است و تنها در مقادیر کم مورد نیاز است.

مقدار بیش از حد فسفات باعث ایجاد جلبک در اکواریوم میشود.

سرا phosvec Granulat به راحتی و با خیال راحت با اثر طولانی مدت فسفات را حذف می کند.

دانه های فعال تا سه ماه با توجه به اندازه آکواریوم و آلودگی آب باقی می ماند.

مناسب برای تصفیه های آّب شیرین و آب شور.

 

 

محلول مخصوص ریف ها

kaveh.n بازدید : 308 دوشنبه 12 تير 1391 نظرات ()

Aquamedic-antired

کمپانی تولید کننده Aquamedic

توضیحات antired will successfully eliminate red slime algae in salt water aquaria. antired is safe with invertebrates, is not harmful to nitrifying bacteria, and promotes the growth of higher algae. The protein skimmer must be running and carbon filtration discontinued during the treatment. Dead and dying algae must be removed mechanically.

art. no.: 42011, 100 ml for 400 litres (c. 3.3 oz for 100 gallons)

art. no.: 42013, 500 ml for 2,000 litres (c. 17 oz for 500 gallons)

art. no.: 42015, 5 litres for 20,000 litres (c. 1.3 gal for 5,000 gallons)

 

میگو

kaveh.n بازدید : 300 یکشنبه 11 تير 1391 نظرات ()

ميگوها از خانواده سخت پوستان هستند و در دريا زندگي مي كنند و تنها برخي از گونه هاي آن در آب شيرين يافت مي شوند در ايران ميگوهاي خوراكي اب شور در درباي عمان و خليج فارس زندگي مي كنند اين ميگو را دريايي مي نامند اين ميگو به وسيله لنج – كشتي صيد شده و به ساحل حمل مي شود و در ساحل بر حسب اينكه عمل آوري شود و يا بصورت تازه به بازار مصرف انتقال يابد نيز مسير جداگانه اي را مي پيمايد 

meigoo1

 

سـتاره دريايـي

kaveh.n بازدید : 415 یکشنبه 11 تير 1391 نظرات ()

setare3
ستارگان دريايي در نظر اول جانوراني ابتدايي به نظر مي‌رسند اما اگر زندگي و رفتار آنها را اندكي بررسي كنيم با موارد شگفت‌انگيزي برخورد خواهيم كرد.ستارگان دريايي جانوراني از ردة ستاره‌آساها يا «Asteroidea» هستند كه به دليل فرم بدن آنها به شكل پنج‌پر يا پنج گوشه به اين نام خوانده مي‌شوند. ستارگان دريايي از جانوراني بسيار قديمي بشمار مي‌روند كه از دوره «اردوين» مربوط به دوران «پالئوزوييك» يعني حدود 400 ميليون سال پيش تاكنون در اقيانوس‌ها و درياها زندگي مي‌كنند.

عروس دريايي

kaveh.n بازدید : 473 یکشنبه 11 تير 1391 نظرات ()

عروس دریایی(Scyphozoa) ، جانوری است ابتدایی که جزء شاخه کیسه تنان و رده سیفوزوآ طبقه بندی می‌شود.

اطلاعات اولیه

عمومی‌ترین صفات جانوران که طی مراحل رشد نیز قبل از همه ظاهر می‌شود، تراز ساختمانی آنهاست. همه جانوران زندگی را از یک سلول آغاز می‌کنند و برخی از تراز بافت بالاتر نمی‌روند، اما بقیه آنها از این تراز می‌گذرند و بدن پیچیده‌تری می‌یابند. بدین ترتیب جانوران (متازوآ) را صاحب دو شعبه رده بندی در نظر می‌گیرند. در شعبه پارازوآ ، بالاترین تراز ساختمانی را بافت تشکیل می‌دهد. این شعبه فقط شاخه اسفنجها را شامل می‌شود. همه جانوران دیگر که به شعبه یومتازوآ تعلق دارند، با داشتن اندام و دستگاه مشخص می‌شوند.
aroos1

دومین صفت عمومی که بعد از تراز ساختمانی در حین رشد جانوران ظاهر می‌شود، نوع تقارن آنهاست. در ابتدا جنین همه جانوران دارای تقارن شعاعی یعنی به صورت کره‌ای توپر و یا توخالی و متشکل از تعدادی سلول است. بعضی از گروههای جانوری مانند عروس دریایی این تقارن شعاعی را تا مرحله بلوغ حفظ می‌کنند، اما در بقیه پس از مدتی جنین تقارن شعاعی ثانویه (مانند ستاره دریایی) و یا تقارن دو طرفی می‌یابد و لارو و جانور بالغ حاصل از آنها نیز معمولا همین نوع تقارن را نگه می‌دارند. بر همین اساس شعبه یومتازوآ را می‌توان به دو دسته دارای تقارن شعاعی (Radiata) و دارای تقارن دو طرفی (Bilateria) تقسیم بندی می‌کنند.

 

معرفي حلزونها

kaveh.n بازدید : 690 یکشنبه 11 تير 1391 نظرات ()

در حال حاضر عده زیادی نیز از انواع حلزون ها برای تمیز کردن آکوآریومها استفاده می نمایند .گونه های مختلف حلزون آب شیرِین که برخی از آنها خود از زیباِیی خاصی برخوردار هستند، مورد استفاده قرار می گِیرند .از انواع معروف حلزونها که بِیشتر مورد توجه بوده و برای این منظور به اکثر نقاط دنیا برده شده اند می توان گونه های زیر را نام برد :
halazoon1

مرجان(ريف) چيست ؟

kaveh.n بازدید : 411 یکشنبه 11 تير 1391 نظرات ()

rif1
مرجان ها از جانوران آبزی است که در شاخه کينداريا و رده آنتوزوآ طبقه بندي مي‌شود.

مرجان‌ها دو دسته اند:
1. مرجان‌هاي نرم
2. مرجان‌هاي سخت

مرجان‌ها از اجزايي به نام پليــــپس تشکيل شده‌اند . پليــــــپس‌ها در درون خود مايعي ژله مانند دارند . دهان مرجان‌ها از اجزايي به نام تنـــــتيکلز تشکيل شده است که به وسيله آن پلـــــنکتون‌ها را به دام مي‌اندازد . مرجان‌ها به دو طريق تقسيم سلولي و حرکت لاروها توليد مثل مي‌کنند . مرجان‌ها سيستم دفاعي و تهاجمي هم دارند . مرجان‌ها زندگي هميارگونه‌اي دارند . مرجان‌ها تا جايي که مواد غذايي دارند رشد مي‌کنند سپس رشد آنان متوقف گرديده و اجازه رشد به گونه‌هاي ديگري مي‌دهند که فرصت‌هاي غذايي مناسب‌تري دارند .

 

دُلفین

kaveh.n بازدید : 283 پنجشنبه 17 فروردين 1391 نظرات ()

دُلفین پستاندار دریایی از رده آب‌بازان می‌باشد. خانواده دلفین با ۱۷ جنس و ۳۵ گونه بزرگ‌ترین خانواده زیر راسته نهنگهای دندان دار محسوب می‌شود...

انواع گونه های مختلف نهنگ

kaveh.n بازدید : 2045 پنجشنبه 17 فروردين 1391 نظرات ()

نهنگ یا وال (whale)

 نهنگ یا وال، پستانداری آبزی است از رده آب‌بازان. او دم بلندی دارد. پشت او پهن و گوشتالو است.او زندگیش را در اقیانوس ‌ها می‌ گذراند، اگر او را به ساحل بیاورند آن ‌قدر به او فشار می ‌آید که می‌ میرد.نوزاد او وقتی به دنیا بیاید بزرگ است.نهنگ هم مثل بقیه پستانداران شیر می‌ مکد. بدن او مو ندارد. هنگامی که او می‌خواهد نفس بکشد،از بالای سرش آب فواره می ‌زند. در قرآن آمده است که یک نهنگ یونس را بلعید اما بعد او را به بیرون انداخت...


تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  نظرتون در مورد سایت چیست؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 153
 • کل نظرات : 33
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 216
 • آی پی امروز : 12
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 99
 • باردید دیروز : 56
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 155
 • بازدید ماه : 1,375
 • بازدید سال : 4,715
 • بازدید کلی : 356,313